Aktuality ze základní školy
POZOR, PRÁZDNINOVÁ FOTOSOUTĚŽ
Školní parlamenťáčky zajímá, jak se o prázdninách máte a kde se touláte. Vyfoťte se tak, aby na fotce byl nápis ZŠ Na Daliborce Hořice, logo nebo nějaký typický školní předmět. Pak nám pošlete fotku BUĎ do zprávy na FB stránkách školy, nebo přes jakoukoli soc. síť ji adresujte zástupci šk. parlamentu ve Vaší třídě. Ty hezké uveřejníme na stránkách i v časopisu a v září vyhodnotíme vítěze v kategoriích nejvzdálenější, nejzajímavější, nejvyšší, nejpraštěnější a nejlajkovanější. Odměny zajištěny 🙂
Ještě maličkost: napište prosím do zprávy, že souhlasíte se zveřejněním podle vzoru GDPR. Díky 🙂
Sportovci měli Vánoce už v létě
Ohromného úspěchu se Daliborce dostalo při závěrečném ceremoniálu u příležitosti zakončení sportovního projektu SAZKA Olympijský víceboj, jehož se naši žáci v loňském šk. roce zúčastnili. Vyhráli jsme fantastický poukaz v hodnotě 20.000 Kč a v nabídce firmy Hervis si vybrali libovolné sportovní vybavení. Tímto způsobem jsme tak doplnili nejen skříně kabinetu TV, ale i družiny. Paní učitelky byly moc rády za nové frisbee disky, tenisové pálky, florbalové hokejky, sadu petanque, fotbalové chrániče, volejbalové i fotbalové míče a mnoho a mnoho dalšího. Ještě jednou díky moc, týme OV :-)
Začala výměna oken a dveří na ZŠ Na Daliborce
Z kraje letošního roku proběhlo výběrové řízení na stavební práce a dodávku nových výplní otvorů pro Základní školu Na Daliborce. Práce na vlastní realizaci byly zahájeny začátkem června a provádí je na základě úspěchu ve výběrovém řízení firma DONAP Česká Skalice s.r.o.
Objem investice činí dle smlouvy 2 442 476 Kč bez DPH a představuje výměnu původních již zcela dožilých a místy až havarijních dřevěných oken s dvojsklem za nová plastová okna s trojsklem a výměnu původních dřevěných a ocelových vstupních dveří za nové hliníkové a plastové dveře. Celá investiční akce má být ukončena nejdéle do 20. srpna 2019.
Touto úpravou dojde k zásadnímu zlepšení technického stavu oken vč. možnosti variabilního větrání a zejména zlepšení izolačních vlastností těchto výplní otvorů. Vlastní…
Dárečky pro parlamenťáčky
Ke konci šk. roku jsme se přece museli rozloučit s našimi parlamenťáčky a poděkovat jim za dobrou práci, kterou pro naši školu odvedli. Stejný dík pak patří naší redakční radě časopisu Dalibor, pro níž jsme si připravili malé dárečky. Některé holky z devítky se s námi loučí a budou nám moc chybět. Díky Nelčo, Jasmíno, Verčo, Valčo a Marku a hodně štěstí v životě...:-)
Soutěž ve sběru papíru uzavřena. Známe výsledky!
Při slavnostním zakončení školního roku na hořické radnici dne 27.6. byli odměněni ti nejlepší sběrači papíru a víček od PET lahví.
S celkovým množstvím 7.696 kg papíru zvítězila třída 1.A
Nejúspěšnějším individuálním sběračem se stala se svými 3.080 kg Rozálie Juričková z 5.A
Ondřeji Duškovi z Ostrova jsme předali 330 kg víček, které mu po směně na peníze poslouží k zmírnění průběhu jeho těžké nemoci
Nejvíce víček, a to 26.450 ks sebral Marek Doleček z 1.A
Všem vítězům gratulujeme a děkujeme všem, kteří se do sběru druhotně zpracovatelných surovin zapojili a přispěli tím k zlepšování životního prostředí.
