Aktuality ze základní školy
Provoz ŠD 29. - 30.6.2026
Vážení rodiče našich žáků navštěvujících školní družinu.
V souvislosti se zkrácením školního roku, které nám bylo oznámeno MŠMT nechceme, abyste byli nuceni měnit své plány, a proto ve dnech 29. - 30. 6. 2026 nabízíme zapsaným žákům od 6:30 do 16:30 h provoz školní družiny. Do lístečku, které Vaše děti obdrží v pondělí od paní vychovatelky označte Váš zájem/nezájem o účast ve školní družině, vyplňte čas příchodu (od 6:30 do 8 h) a čas odchodu. Školní jídelna nabízí v těchto dnech oběd za nedotovanou cenu, tedy o 49,- Kč vyšší.
Lísteček vyplňte nejdéle do pátku 12. 6. 2026. a odevzdejte své vychovatelce ŠD.
Rozloučení s deváťáky
Našim deváťákům přejeme hodně štěstí na další cestě životem, hodně přátel a co nejméně překážek.
Soutěž ve sběru papíru
V letošním školním roce se tradiční soutěží ve sběru papíru podařilo nasbírat úctyhodných 27 040 kg.
Oceněny byly nejúspěšnější třídy za nasbírané kilogramy ve 2. pololetí, ale také nejlepší sběračky za celý školní rok, které se velkou měrou podílely na celkovém množství kilogramů své třídy. Na 3. místě se umístila Ema Pírková z 2. A s celkovým množstvím 1048 kg, na 2. místě byla Kristýna Krylová z 5. A s 1 634 kg a na 1. místě Nikola Seifertová z 5. B s neuvěřitelnými 2 812 kg starého papíru.
Všem účastníkům děkujeme za aktivní přístup a pomoc při ochraně životního prostředí. Gratulujeme oceněným a těšíme se na stejně úspěšný ročník v příštím roce.
Štěpán Seidl je druhý v celostátní výtvarné soutěži!
Jsme hrdí na výjimečný výsledek Štěpána Seidla z 8.B, který skončil na 2. místě v soutěži Art-Floral-Design pořádané Střední školou vizuální tvorby v Hradci Králové, a to v kategorii Malba a kresba na téma "Láska prochází žaludkem". Gratulujeme Štěpáne a přejeme spoustu dalších výtvarných úspěchů!
Den s přírodou
Nový projektový den si žáci 2. stupně prožili aktivně. Prokázali nejen sportovního ducha a prověřili tak svou fyzickou kondici, ale také naplno využili své znalosti o přírodě. Nejlepší týmy byly po zásluze oceněny. Žáci 1. stupně navštívili projekci sférického kina a ponořili se s vybraným filmem do přírodního světa. Kromě tohoto představení jim paní učitelky připravily i zábavný program, který si moc užili.
Prestižní ocenění
Ve čtvrtek se zástupci naší školy zúčastnili slavnostního oceňování škol zapojených do mezinárodního programu Ekoškola. S velkou radostí oznamujeme, že naše škola získala nejvyšší ocenění programu – prestižní Zelenou vlajku.
Toto ocenění je výsledkem dlouhodobé práce členů našeho ekotýmu v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje. Ekotým se věnoval řadě aktivit zaměřených na ekologický provoz školy, třídění odpadu, úsporu energií, péči o školní prostředí i osvětě v oblasti ochrany přírody.
Zelená vlajka je mezinárodně uznávaným symbolem, který potvrzuje, že škola systematicky pracuje na zlepšování svého dopadu na životní prostředí a aktivně zapojuje žáky do rozhodování i realizace ekologických projektů.
Z ocenění máme velkou radost a věříme, že Zelená vlajka bude…