Návštěva ČOV Hořice
V rámci Světového dne vody jsme využili dne otevřených dveří ČOV a navštívili jsme areál čistírny v Hořicích.
V téhle kategorii naleznete veškeré aktuality a akce, které se týkají ekologie, světa a přírody kolem nás, udržitelnosti a našich eko-projektů, včetně eko-školy.
V rámci Světového dne vody jsme využili dne otevřených dveří ČOV a navštívili jsme areál čistírny v Hořicích.
Uplynulý týden probíhal v naší škole „Plastopůst“. Každá třída pojala tento projekt po svém. Naši nejmenší navštívili knihovnu, kde proběhl program o třídění odpadu, sázeli květiny do plastových obalů, která tak byly znovu využity. Některé třídy včetně družiny vyrazily ven a uklidily prostranství před školou a její blízké okolí. Nasbíraný odpad děti roztřídily a vyhodily do příslušných kontejnerů. Starší žáci se zabývali vlastnostmi plastů a popřemýšleli o tom, jak by se dalo jejich používání omezit.
Zúčastnili jsme se týdnu "Plastopůstu" a využili jsme možnosti zpracovat zajímavým způsobem odpad. Den jsme si užili a hlavně jsme si uvědomili, jak je důležité třídit odpad.
https://gabica.rajce.idnes.cz/Mame_radi_prirodu/
V chemii jsme využili probíranou látku "deriváty uhlovodíků" a vytvořili jsme přehledné plakáty nejčastěji používaných plastů.