Sedmá třída

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2011
Ročník
7

Ohlédnutí za exkurzí do Prahy

Třídy
Datum konání akce

V listopadu jsme naplánovali exkurzi do Prahy. Hlavním cílem naší cesty byl tropický skleník Fata Morgana v Botanické zahradě v Tróji. Po té, co jsme si ho prohlédli a trochu se přitom zapotili, jsme se přemístili do centra Prahy. Jako odpolední překvapení byla připravena návštěva Muzea Grévin, kde jsou vystaveny voskové figuríny slavných osobností. Na závěr výletu si zejména dívčí část užila také trochu shoppingu ve víru velkoměsta. 

Všechny fotografie z návštěvy Prahy k nahlédnutí zde:

https://hcvenda.rajce.idnes.cz/Troja_a_Grevin_PRAHA_-_14.11.2017/

 

Vložil/aVáclava Čiháková – 22. listopad 2017

Movember v sedmičce

Třídy
Datum konání akce

Listopadový měsíc se již mnoho let připomíná bojem proti rakovině prostaty. MOVEMBER (složenina dvou anglických slov „moustache“ a „november“) pozitivně ovlivňuje všechny okolo a i my v 7. ročníku jsme si jej o hodině VKZ připomněli. Nejprve jsme zhlédli videa a ve skupinkách jsme následně vyráběli informační plakáty o rizicích a možné prevenci rakovinových onemocnění. Povídali jsme si o zdravém životním stylu a z papíru jsme si vystřihovali symbolické knírky. Někteří se odvážili použít černou fixu a vyjít pak do města. I Vy se můžete takto k nám připojit v boji proti rakovině. S panem školníkem jsme do toho šli, účast přislíbil i pan ředitel Sezima. Uvidíme, zda se podaří přesvědčit i některé z našich učitelek...😊

Vložil/aTomáš Sůva – 6. listopad 2017

Odlisťování ovocných stromků

Datum konání akce

Velký dík patří žákům 7., 8.A a 8.B třídy, kteří se účastnili dne 24.10. od 10 do 12.30 hod odlisťování jabloní v ovocných sadech pana Fikara. Zasadili se tím o obnovu stromů a keřů v prostranství před školou na jaře 2018, včetně dvou lip srdčitých, které budou zdobit vstup na nádvoří školy nejméně dalších 100 let. Děkujeme! Za vedení školy Jan Sezima.

Vložil/aJan Sezima – 24. říjen 2017

Podzim ve výtvarné výchově

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Barevný podzim láká vyzkoušet různé výtvarné techniky. Zkusili jsme tentokrát frotáž a kresbu pomocí rudky. Někteří žáci se podíleli na tvorbě prostorových objektů - muchomůrek 😊😊😊

Vložil/aVáclava Čiháková – 16. říjen 2017

Ukliďme Česko

Třídy
Datum konání akce

Už tradičně se naše škola opět zapojila do celorepublikové akce UKLIĎME ČESKO. Krásný podzimní den jsme tak využili nejen k příjemné procházce, ale uklidili jsem i část okolí našeho města.

Více fotografií z našich akcí najdete opět zde:

http://hcvenda.rajce.idnes.cz/

Vložil/aVáclava Čiháková – 10. říjen 2017

Banal Fatal

Třídy
Datum konání akce

I naše třída se zúčastnila programu zaměřeného na prevenci úrazů páteře a míchy. Povídání zpestřilo nejen promítání krátkých videí, nad kterými jsme diskutovali, ale také osobní zkušenost lektorů, kteří naši školu navštívili.

Vložil/aVáclava Čiháková – 10. říjen 2017

Den Země 2017

Třídy
Datum konání akce

Letošní Den Země nám propršel, přehlídka dravců se přesunula na 27.6., ale nám to nevadilo. Připomenuli jsme si již poněkolikáté tento významný den, vyprávěli jsme si o ochraně přírody, třídění odpadu, ale i o globálních ekologických problémech a katastrofách, dokonce  jsme vzpomněli dnešní výročí exploze jaderné elektrárny v Černobylu. Přírodu v okolí školy jsme uklidili již v rámci akce Ukliďme Česko, a tak žáci devátých tříd připravili zábavné soutěže s ekologickou tématikou pro své mladší kamarády a všechny třídní učitelky využily sychravé dopoledne k aktivitám ve třídách zaměřeným na environmentální výchovu. Výsledky práce tříd najdete ve fotogalerii, kterou budeme průběžně doplňovat.

Od pana Fikara jsme opět za podzimní odlisťování jabloní v ovocných školkách dostali krásný stromek - muchovník Lamarckův, který bude nejen krásnou ozdobou naší školy, ale plodí také chutné bobule, a tak budou moci žáci naší školy už letos v červnu sklidit sladké "plody své práce".

 

Vložil/aJan Sezima – 26. duben 2017