Sedmá třída

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2011
Ročník
7

Lyžařský výcvik 7.ročník

Třídy
Datum konání akce

Žáci 7. ročníku se zúčastnili v rámci výuky tělesné výchovy lyžařského kurzu již tradičně v Kořenově v Jizerských horách. Trénovali jsme nejen sjezdové lyžování, ale zkusili jsme také běžky. I když to první den nevypadalo, sněhové podmínky byli nakonec vynikající, jen sluníčko se nám nechtělo ukázat. Ale padající sníh ani vítr nás neodradil a na závěr kurzu jsme vzájemně poměřili své síly ve dvou disciplínách: ve slalomu a běhu na lyžích. Večery jsme trávili  teoretickou přípravou a bavili se při různých hrách a soutěžích. Poslední večer nás čekalo nejen vyhlášení výsledků a předání diplomů, ale také sladké překvapení a diskotéka. 

Ráda bych poděkovala všem účastníkům kurzu za krásný týden na horách a rodičům také za ceny, které nám pro děti darovali.       

Všechny fotografie z kurzu k nahlédnutí zde: 

http://hcvenda.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurz_-_Korenov_2018/

 

 

Vložil/aVáclava Čiháková – 22. leden 2018

ZOH v Pchjongčchangu přeloženy do Paky…

Datum konání akce

Extrémní počasí v korejském Pchjongčchangu neustává, a proto se pořadatelé rozhodli přemístit turnaje v krasobruslení a ledním hokeji na zimní stadion do Nové Paky. Zvýšený prodej vstupenek by měly zajistit tréninky místní mládeže z okolních škol. Po úspěšném vystoupení mladších dětí z minulého týdne byli pozváni i žáci 2. stupně ZŠ Na Daliborce a svým úchvatným vystoupením posadili diváky do sedaček. Televizní ratingy rostou a Korejci si mnou ruce. Je čtvrtek, 15. února a do zápasu ČR s Koreou zbývají jen minuty. Po přátelském utkání kluků z Daliborky vítězí i naši borci, v poměru 2:1. Kdo neskáče, není Čech…

Vložil/aTomáš Sůva – 15. únor 2018

Vánoční besídka v sedmičce

Třídy
Datum konání akce

V rámci vánoční besídky si žáci sedmé třídy zorganizovali několik aktivit. Největší úspěch měl Petr Dufek, který nám za pomoci Jakuba Dospěvy připravil občerstvení v podobě párku v rohlíku. Vůně se linula po celé škole a přilákala i žáky z jiných tříd. Dívky zase vytvořily cukroví z nepečeného těsta. Hrály se hry, povídalo se, rozdali jsme si dárečky a vše vyvrcholilo vánoční tombolou. 

Vložil/aVáclava Čiháková – 28. prosinec 2017

Bičomalba a naši andělé

Třídy
Datum konání akce

V rámci školní výtvarné soutěže jsme si vyzkoušeli netradiční výtvarnou techniku - bičomalbu. Provázkem namočeným do barvy jsme " bičovali" barevný podklad. Vytvořili jsme si tímto způsobem podklad pro obrázky našich andělů. V souteži pak naše dílka obsadila krásné třetí místo 😊

Vložil/aVáclava Čiháková – 28. prosinec 2017

Ohlédnutí za exkurzí do Prahy

Třídy
Datum konání akce

V listopadu jsme naplánovali exkurzi do Prahy. Hlavním cílem naší cesty byl tropický skleník Fata Morgana v Botanické zahradě v Tróji. Po té, co jsme si ho prohlédli a trochu se přitom zapotili, jsme se přemístili do centra Prahy. Jako odpolední překvapení byla připravena návštěva Muzea Grévin, kde jsou vystaveny voskové figuríny slavných osobností. Na závěr výletu si zejména dívčí část užila také trochu shoppingu ve víru velkoměsta. 

Všechny fotografie z návštěvy Prahy k nahlédnutí zde:

https://hcvenda.rajce.idnes.cz/Troja_a_Grevin_PRAHA_-_14.11.2017/

 

Vložil/aVáclava Čiháková – 22. listopad 2017

Movember v sedmičce

Třídy
Datum konání akce

Listopadový měsíc se již mnoho let připomíná bojem proti rakovině prostaty. MOVEMBER (složenina dvou anglických slov „moustache“ a „november“) pozitivně ovlivňuje všechny okolo a i my v 7. ročníku jsme si jej o hodině VKZ připomněli. Nejprve jsme zhlédli videa a ve skupinkách jsme následně vyráběli informační plakáty o rizicích a možné prevenci rakovinových onemocnění. Povídali jsme si o zdravém životním stylu a z papíru jsme si vystřihovali symbolické knírky. Někteří se odvážili použít černou fixu a vyjít pak do města. I Vy se můžete takto k nám připojit v boji proti rakovině. S panem školníkem jsme do toho šli, účast přislíbil i pan ředitel Sezima. Uvidíme, zda se podaří přesvědčit i některé z našich učitelek...😊

Vložil/aTomáš Sůva – 6. listopad 2017

Odlisťování ovocných stromků

Datum konání akce

Velký dík patří žákům 7., 8.A a 8.B třídy, kteří se účastnili dne 24.10. od 10 do 12.30 hod odlisťování jabloní v ovocných sadech pana Fikara. Zasadili se tím o obnovu stromů a keřů v prostranství před školou na jaře 2018, včetně dvou lip srdčitých, které budou zdobit vstup na nádvoří školy nejméně dalších 100 let. Děkujeme! Za vedení školy Jan Sezima.

Vložil/aJan Sezima – 24. říjen 2017

Podzim ve výtvarné výchově

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Barevný podzim láká vyzkoušet různé výtvarné techniky. Zkusili jsme tentokrát frotáž a kresbu pomocí rudky. Někteří žáci se podíleli na tvorbě prostorových objektů - muchomůrek 😊😊😊

Vložil/aVáclava Čiháková – 16. říjen 2017

Ukliďme Česko

Třídy
Datum konání akce

Už tradičně se naše škola opět zapojila do celorepublikové akce UKLIĎME ČESKO. Krásný podzimní den jsme tak využili nejen k příjemné procházce, ale uklidili jsem i část okolí našeho města.

Více fotografií z našich akcí najdete opět zde:

http://hcvenda.rajce.idnes.cz/

Vložil/aVáclava Čiháková – 10. říjen 2017

Banal Fatal

Třídy
Datum konání akce

I naše třída se zúčastnila programu zaměřeného na prevenci úrazů páteře a míchy. Povídání zpestřilo nejen promítání krátkých videí, nad kterými jsme diskutovali, ale také osobní zkušenost lektorů, kteří naši školu navštívili.

Vložil/aVáclava Čiháková – 10. říjen 2017