-

Sportovní události šk. roku 2018/2019

Jedinečný identifikátor třídy
0A/2018
Ročník
0

Turnaj v halové kopané

Třídy
Datum konání akce

f

Ve čtvrtek, dne 24. ledna uspořádá naše škola v hale Jiskra další ročník okrskového kola na Hořicku pod záštitou AŠSK v halové kopané. Loni jsme to dotáhli na do další fáze, letos se pokusíme na úspěch navázat. Přijďte se podívat a zafandit starším chlapcům z Daliborky.

Vložil/aTomáš Sůva – 7. leden 2019

Lyžařský kurs Kořenov 2019

Třídy
Datum konání akce

Tam je celý žejdlík s... (něhu)... Co celý žejdlík? Věrtel s(něhu), kopec s(něhu), hora sOLI.....velehory s(něhu)! Sníh pro celé království, SNÍH PRO CELÝ SVĚT...:-) Lyžařský kurs v Kořenově nám doslova učaroval obrovským množstvím napadaného sněhu, na kterém jsme si perfektně užili zimních radovánek. Jen škoda, že byl v Jizerských horách zakázán vstup na běžecké tratě, nad kterými se vznášelo nebezpečí pádu stromů pod tíhou SNĚHU. Museli jsme tak improvizovat. Pardubické chaty nám opět nabídly nejen vynikající kulinářské zážitky, ale i pořádnou porci zábavy. Po strastiplném příjezdu, kdy nám autobus zapadl kousek od chaty, jsme šli na to. Vedoucí kursu, paní uč. Čiháková nám připravila vydatný program, během kterého se všichni pokusili naučit správně lyžovat a běžkovat. Nutno podotknout, že se s tímto úkolem všichni popasovali nadmíru znamenitě. V pondělí 4 děti stály na lyžích poprvé, ve čtvrtek už všichni sjížděli svah bez pomoci. GOOD WORK. Jejich snahu a um jsme průběžně oceňovali na večerních aktivitách, kdy jsme sehráli mnoho vtipných her a scének. Společenskou náplň doplnilo vystoupení MÍSTNÍHO záchranáře z HZS, který nám odprezentoval základní pravidla chování v našich horách. Ve středu, dne 16.1., jsme si připomněli heroický čin Jana Palacha a další den jsme udělali závody ve slalomu a na běžkách. Ještě tentýž večer jsme vyhlásili vítěze a zhodnotili velmi povedený kurs, na kterém jsme jako kantoři ocenili především přátelskou atmosféru a soudržnost všech zúčastněných. O to více jsme tak natáhli večerku, které předcházela nevídaná šou na diskotéce. Klobouk dolů před výkonem tanečníků. :-) Unaveni, ale šťastni a plni zajímavých zážitků jsme se vrátili zpět domů. Rádi bychom poděkovali našim vstřícným hostitelům Jirkovi a Janě, dále pak panu R. Čihákovi a p. uč. Musilové za pomoc na kursu. Za rok na YDYKSEB...:-)

Více fotek na fotogalerii, viz odkaz... https://suvicka4.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurs_Korenov_-_2019/

 

Vložil/aTomáš Sůva – 19. leden 2019

Parádní zájezd na MS ve florbale 2018 v Praze

Kategorie
Datum konání akce

Ve spolupráci s Českým florbalovým svazem uspořádala naše škola organizovaný zájezd autobusem na Mistrovství světa ve florbale, jež se pořádá letos v Praze - O2 areně. Vstupenky jsme měli k dispozici zdarma a bez problémů jsme naplnili velký autobus. Celkem 46 natěšených dětiček se tak vydalo v úterý brzy ráno směr hlavní město. Kromě našich malých reprezentantů, kteří hájili jméno školy na podzimních okrskových a okresních soutěžích, se mohly zúčastnit i ostatní děti, které měly zájem vidět na vlastní oči světový florbal vrcholové úrovně. A to se nám povedlo. Zápasový dvojblok plně splnil naše očekávání, protože jsme celkem viděli 27 vstřelených golů po překrásných akcích. To vše hned ze 3. řady, stačilo jen natáhnout ruku...:-) Austrálie si nakonec po závěrečném náporu poradila s Thajskem 4:3 a bratři Slováci rozdrtili Singapur rozdílem 2 tříd - 18:2. Žáci sledovali zápasy s úžasem, parádně fandili, troubili na trubky a tleskali. Kdo neochutnal hranolky s kuř. nugetkami, jakoby nežil...:-) Dali jsme si hned několik mexických vln, soutěžili jsme na kostce. Obrovský úspěch měl zejména LOUD METER a maskot FLOORIAN. Všichni se snažili zachytit nezapomenutelné zážitky na fotoaparát svého mobilu, selfíček bylo nepočítaně. Spousta z nás si domů odnesla florbalové míčky, které si někteří nechali i podepsat hráči. Prostě skvělý sportovní zážitek.Organizátorům ještě jednou velké díky za pozvání, zrovna tak laskavému doprovodu p. učitelek J. Lejskové a S. Červené a vstřícnému pochopení a podpoře od uč. sboru a pana ředitele Sezimy. Tak zase za 10 let, AHOOOOJ.

Vložil/aTomáš Sůva – 9. listopad 2018

Podzimní derniéra ve florbale - I. stupeň

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Ve středu, 7. listopadu jsme odehráli okresní kolo turnaje ve florbale pro I. stupeň ZŠ - ČEPS CUP, do něhož jsme se přihlásili letos vůbec poprvé, a to ze 3 důvodů. Za prvé zjistit, jaký je na naší škole zájem o florbal a sport na I. stupni, protože uvažuji o zavedení sportovního kroužku se zaměřením na kolektivní hry pro malé děti. Nadšení a zájem byl více než výmluvný, uvidíme podle časového harmonogramu. Za druhé - odměna, která znamená poskytnutí brankářské výstroje zdarma pro všechny školy. A za třetí, zajímavý bonus na závěr, a sice poskytnutí vstupenek pro žáky zdarma na MS ve florbale, jež je letos pořádáno v Praze. Na začátku prosince tak vypravíme z naší školy veliký autobus s malými fanoušky. Ačkoli turnaj výsledkově nedopadl podle našich představ  - 4 utkání - 4 prohry, hezky jsme si zahráli a pozitiva jistě ční nad negativy. Okresní kolo nabídlo obrovskou konkurenci a možnost porovnat síly s pozdějším vítězem z Cerekvice, jemuž jsme podlehli po vyrovnaném souboji 1:3 po golu v oslabení. Miletínské jsme celý zápas drželi na lopatě a s novopackými jsme sehráli parádní mač, chyběl jenom kousíček. Florbalová budoucnost na naší škole nevypadá vůbec marně.

Vložil/aTomáš Sůva – 7. listopad 2018

Smůla se nám lepí na paty...:-(

Třídy
Datum konání akce

Jestliže v kategorii starších chlapců minulý týden na turnaji ve florbale o našem úspěchu rozhodl vlastenec, dneska to bylo jen o vteřinkách... Když jsme totiž první utkání se silným hořickým gymnáziem dokázali dovést do vítězného konce, věřili jsme v postup. Ve druhém utkání jsme se silnými miletínskými hráčkami prohrály golem v poslední minutě (0:1), další mač s favoritem z Cerekvice jsme pak inkasovali pouhé 3 vteřiny do konce... To dost s holkami zacloumalo a poslední utkání s Komenského ZŠ jsme prohráli rozdílem třídy...Tím spíš, když rozhodčí trochu nesmyslně odpískal úmyslné vhození hokejky a potrestal nás trestným střílením, s nímž si ani skvělá V. Jonová v brance nedokázala poradit. Škoda. Holky byly hladové po úspěchu, věčně usměvavé a vždy sympatické. Prostě si zasloužily úspěch a nebýt golů v posledních vteřinách, jistě bychom skončili na bedně. Uvidíme, za jak dlouho se zase objeví tak šikovná třída sympatických mladých slečen jako byly N. Černá, V. Jonová, M. Dorňáková, V. Mikasová, A. Procházková, E. Vrabcová, K. Kubínová a N. Beránková. Jsem si ale jist, že příští rok to konečně zlomíme v týmu kolem D. Vackové, Z. Černé a T. Šimkové. BELIEVE THAT...

Vložil/aTomáš Sůva – 25. říjen 2018

Přípravný kemp na turnaj ČEPS CUP

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Na začátku listopadu se naše škola poprvé zúčastní turnaje ve florbale pro 1. stupeň ZŠ. Společně s rodiči jsme naplánovali několik přípravných "kempů," během nichž se vzájemně poznáváme a sehráváme. První z nich se uskutečnil dnes, další máme v plánu za 14 dní a pak už půjdeme do akce. Děti máme šikovné a zapálené. Průpravná cvičení pro nás nepředstavoval žádný problém, a tak jsme si šli hned zahrát v naší malé tělocvičně. Odměna je jistá...:-) Díky za účast.

Vložil/aTomáš Sůva – 22. říjen 2018

SAZKA Olympijský víceboj i Na Daliborce

Třídy
Datum konání akce

nihSazka Olympijský víceboj je společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Jedinečný projekt je určený všem dětem ze základních škol a nižších stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Proto je také největším sportovním projektem v České republice, do kterého se v minulém ročníku zapojilo přes 150 tisíc dětí. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl. 

V rámci Olympijského diplomu absolvují děti pod vedením svého učitele v průběhu školního roku při hodinách tělocviku 8 disciplín (1. Hluboký předklon, 2. T-běh, 3. Zkrácené sedy-lehy, 4. Postoj čápa, 5. Sprint 60 m, 6. Běh na 500 m (1. stupeň) / Běh na 1000 m (2. stupeň), 7. Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň), 8. Hod basketbalovým míčem). Na základě výsledků pak dostanou na konci školního roku diplom, který jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a ve kterých sportech by měly být šikovné. Navíc jim poradíme, kde v okolí školy mají sportovní kluby, kam by se mohly přihlásit a provozovat doporučené sporty. Pro starší žáky z 2. stupně je pak připraven tzv. Odznak všestrannosti, v rámci kterého se mohou utkávat na okresních a krajských kolech. Za hojnou účast jsou rovněž připraveny věcné odměny a hlavně možnost setkání a tréninků s českými olympioniky. Už od října, NA DALIBORCE...:-)

Vložil/aTomáš Sůva – 20. září 2018

Mladší dívky na bedně!

Třídy
Datum konání akce

Dnes jsme v hale Jiskra opět pořádali turnaj pro mladší hráčky ve florbale z Hořicka a naše žákyně tam obsadily skvělé třetí místo. Paní učitelka S. Červená si už dlouho pochvalovala, jaký zájem o účast projevovaly naše holky a tak jsme je na turnaj přihlásili... Nasbírali jsme spoustu cenných zkušeností a vyzkoušeli si hru na velké palubovce. Holky do toho šly naplno a den si parádně užily. Na okresním turnaji budou náš region reprezentovat suverénní týmy ze ZŠ Cerekvice a Miletín. Turnaje jsme se účastnili jako jediná z hořických škol.

Vložil/aTomáš Sůva – 25. říjen 2018

Vlastenec rozhodl vše...:-(

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Ve středu 17. října jsme se zúčastnili vyrovnaného turnaje ve florbale v kat. starších žáků. Bez větších ambicí jsme vstoupili do skupiny B, kde nás čekal loňský vítěz ze ZŠ Na Habru a vždy kvalitní družstvo z Cerekvice. O to překvapivější byla cenná bezbranková remíza, kterou jsme uhráli hned v prvním utkání právě s mistrovským týmem. Zamrzí větší počet neproměněných tutovek a nastřelená tyč. Nutno podotknout, že brankář hostí zachytal famozně. V druhém utkání nám stačila k postupu i remíza, ale tři minuty před koncem si nešťastně srazil nohou míček do vlastní brány Honza Vavřinka, opora zadních řad. Když se pak jeden z našich nechal nesmyslně vyloučit na dvě minuty za nesportovní chování, už nebyla naděje zvrátit nepříznivý stav. Veliká škoda, ale dostali jsme prostou lekci z produktivity. Pozičně i týmově jsme oba zápasy jasně dominovali, tlačili, ale neskorovali... Kluci pak v zápase o konečné 5. místo jasně přehráli celek z Chomutic poměrem 3:0. Ve třech zápasech na turnaji jsme tak inkasovali pouze JEDEN VLASTNÍ GOL..., který rozhodl vše. Důkazem o smolném turnaji pak je remíza se žáky z Habru, kteří nakonec po samost. nájezdech celé okrskové kolo ovládli. Parádně zachytal P. Holiš, jenž se s jedinou obdrženou brankou stal nejlepším golmanem dne. Velké díky za uspořádání akce Mgr. Paloušovi ze Zemědělské akademie.

Vložil/aTomáš Sůva – 17. říjen 2018

Mladší chlapci opět na palubovce

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Tak už je to zase tady! Florbalová sezona nám právě započala, když jsme se Na Daliborce opět ujali pořadatelství sportovních turnajů AŠSK na Hořicku a dnes jsme v hale Jiskra uvítali okolní školy na turnaji mladších chlapců ve florbale. Jako jediný zástupce hořického sportu jsme si nevedli vůbec špatně. Oproti loňskému sedmému místu jsme se posunuli těsně pod bednu a opanovali 4. příčku. Kluci předváděli krásný florbal a nemají se za co stydět. Spolehnout jsme se mohli na oba naše brankáře - M. Zejkana i P. Holiše, kteří se ve výtečných výkonech jen předháněli. J. Valeš režíroval defenzivu a přes E. Mikase se vedly všechny naše útočné akce. Pro mnohé kluky z 6. ročníku to byla první zkušenost s velkou halou a zvládli ji znamenitě. Ze čtyř zápasů jsme obdrželi pouhé 4 branky, bohužel jsme příliš golů nevstřelili a skore si vylepšili pouze proti neškodným Chomuticím. Ačkoli byly všechny zápasy vyrovnané a prohráli jsme je pouze o jediný gol!!! ... do další fáze postoupily celky ze ZŠ Cerekvice, resp. ZŠ Ostroměř. Gratulujeme. Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným týmů i jejich učitelským doprovodům, zrovna tak paní rozhodčí L. Janzové, která vede v Hořicích florb. kroužek. Za 14 dní budeme pořádat dívčí turnaj, tak se můžete přijít podívat na nás. SPORTU ZDAR

Vložil/aTomáš Sůva – 11. říjen 2018