Druhá třída (B)

Jedinečný identifikátor třídy
1B/2016
Ročník
2

Vánoce na Hrádku u Nechanic

Datum konání akce

Dnes jsme se společně s první třídou a 2.A vydali na Hrádek u Nechanic. Při prohlídce vánočně vyzdobených zámeckých interiérů jsme se seznámili s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. Dozvěděli jsme se, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavé věci, týkající se těchto nejkrásnějších svátků v roce.

Vložil/aLucie Westfálová – 5. prosinec 2017

Projektové vyučování - PODZIM

Datum konání akce

Podzimní projektový den zaměřený na skupinové vyučování a vnímání podzimu všemi smysly. Stihli jsme toho mnoho. Nejen, že jsme měli trochu matematiky i trochu českého jazyka, ale vyrobili jsme si i krásné svícínky a vyzkoušeli si pomocí jednoduchých úkolů i našich pět smyslů...

Vložil/aLucie Westfálová – 23. listopad 2017

Halloweenská party

Datum konání akce

Dnes 25.10. se uskutečnila tradiční Helloweenská party. Připravili ji starší žáci pod vedením vyučujících angličtiny a školního parlamentu. Šlo nejen předvést svou odvahu, ale i intelekt a sportovního ducha. Ti nejodvážnější se podepsali na Listinu, ke které se dostali pouze absolvováním stezky odvahy. Všechny zúčastněné neminula discotéka a sladká odměna ve formě helloweenských muffinů.

Vložil/aLucie Westfálová – 25. říjen 2017

Čtení trochu jinak

Datum konání akce

Že čtení není zábava??? To bychom se na to podívali.... My jsme si četli O bolavém zoubku a hned jsme se přesvědčili, že nečistit si zoubky, je velký nerozum. Prakticky jsme vyzkoušeli, co se stane, když necháme zoubek jen tak bez naší péče. Dozvěděli jsme se, že zuby jsou složeny ze stejného materiálu jako vaječná skořápka a když o ně nebudeme správně pečovat, zubní sklovina nám změkne a brzy bychom o ně  mohli přijít. Pokus s vajíčkem nám to potvrdil. Proto děti ČISTĚTE SI SVÉ ZUBY.

Vložil/aLucie Westfálová – 13. říjen 2017