Druhá třída (A)

Naši letošní prvňáci.

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2016
Ročník
2

Hurá, prázdniny!!!

Datum konání akce

Léto plné her, koupání, sluníčka a krásných zážitků i zaslouženého odpočinku

všem svým žáčkům

přeje třídní učitelka Eva Bičišťová

Vložil/aEva Bičišťová – 29. červen 2017

Společný školní výlet 1.A a 1.B

Datum konání akce

Náš první společný výlet nás zavedl do Sedmihorek. Na naší tříkilometrové vycházce jsme prošli dvěma přírodními rezervacemi, prohlédli jsme si okolí několika lesních rybníčků, prozkoumali jsme nejstarší českorajský dub a při plnění zajímavých úkolů jsme poznali život lesa ve skalním městě i přírodu kolem něj.

Vložil/aLucie Westfálová – 20. červen 2017

Plavecký výcvik prvňáčků

Kategorie
Datum konání akce

Už od března chodíme na plavecký výcvik do hořického plaveckého bazénu. Jak to na lekcích vypadá a co všechno děti zažívají, najdete na následujících několika snímcích z jedné lekce plavání. Předem se omlouvám za sníženou kvalitu snímků :))...

Vložil/aEva Bičišťová – 12. květen 2017

Den Země v naší třídě

Kategorie
Datum konání akce

Ve středu 26. dubna se na naší škole konal Den Země. I přesto, že nám počasí nepřálo a  na poslední chvíli došlo ke změně programu, jsme si celé dopoledne docela užili. Povídali jsme si, luštili jsme zašifrované zprávy, společně i ve skupinách tvořili, plnili úkoly, soutěžili, hráli a malovali...A to vše hlavně proto, abychom se dozvěděli zase něco nového o naší planetě i o tom, proč je důležité naši Zemi chránit a pečovat o ni.

Vložil/aEva Bičišťová – 2. květen 2017

Beseda v knihovně

Kategorie
Datum konání akce

Dnes jsem opět byli na besedě v naší hořické dětské knihovně. Tentokrát to bylo příjemné setkání nad knížkou Pavla Brycze - Neberte nám ptáka Loskutáka. Moc děkujeme za pěknou besedu.

Vložil/aEva Bičišťová – 2. květen 2017

Easter Egg Hunt

Kategorie
Datum konání akce

Protože jsou už svátky jara za dveřmi, dnes pro nás starší spolužáci připravili spoustu velikonočních  her, soutěží a zajímavého vyrábění... 

Vložil/aEva Bičišťová – 2. květen 2017

Třídní projekt JÁ A TY

Kategorie
Datum konání akce

Tento týden v naší třídě proběhl projekt s názvem Já a ty. Byl zaměřen na vztahy mezi dětmi. I když se už chvilku známe, přesto jsme se snažili ještě víc poznat, jací jsme, co máme rádi a co nás baví. Také jsme hledali vlastnosti, které by měl mít náš opravdový kamarád. CO NECHCEŠ SÁM, NIKDY NEDĚLEJ DRUHÉMU! Nakonec jsme si formou her a skupinové práce vyzkoušeli, jestli dokážeme být sami pro druhé tím dobrým kamarádem.

Vložil/aEva Bičišťová – 18. únor 2017

Beseda v knihovně - Slavnost písmen

Kategorie
Datum konání akce

V pondělí 30. ledna 2017 jsme byli v dětské knihovně na besedě s názvem Slavnost písmen. Jak už sám název napovídá, bylo to celé o písmenkách. Děkujeme paní Najmanové a paní Burešové za velmi pěkně vymyšlený a vedený průběh besedy. Program je součástí projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka.

Vložil/aEva Bičišťová – 6. únor 2017

Projekt - Už jsem čtenář

Datum konání akce

SKIP ČR vyhlašuje devátý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. 

Výsledek obrázku pro Lapálie v Lampálii

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována   a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2016/2017 je to kniha spisovatele Martina Šinkovského a ilustrátora Ticho 762 – Lapálie v Lampálii

Výsledek obrázku pro Lapálie v Lampálii

Vložil/aLucie Westfálová – 10. leden 2017