Sedmá třída

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2012
Ročník
7

První lekce je za námi...:-)

Třídy
Kategorie

Minulý pátek jsme s ruštináři ze sedmičky slavnostně zakončili učivo první lekce  učebního souboru Raduga po-novomu. Azbuku sice ještě neumíme celou, ale mnozí z nás už znají a dokáží napsat i přečíst první písmenka, slova i věty. Je to jen maličký krok pro sedmičku, ale obrovský skok pro...:-)87

Vložil/aTomáš Sůva – 11. prosinec 2018

Šestka v „ÍKVÉ PARKU“

Třídy
Datum konání akce

Ve čtvrtek, dne 14. června jsme pod vedením naší paní třídní učitelky Dvořákové absolvovali krásný výlet do Liberce, kde jsme měli možnost navštívit IQ park. Nejprve jsme si však prohlédli v rámci našeho „geologického průzkumu“ nedaleké Bozkovské jeskyně. Dětem se líbilo nejen poutavé vyprávění našich průvodkyň, ale i největší podzemní jezero v Čechách s hloubkou přes 8 metrů. Nahoře se ženili všichni čerti, ale z mraků nepadla ani kapka, takže jsme si to mohli rovnou namířit do IQparku. Po vydatném obědě v místním bufetu, kde si děti objednaly dle libosti, jen co hrdlo ráčí, jsme si to směřovali přímo do útrob obrovské budovy IQ parku. Žáci si zde mohli na čtyřech poschodích vyzkoušet ledasco. Od fyzikálních pokusů, přes nejrůznější hry, zkoumání lidského těla až po závěrečnou hru se světly. Perfektní byly atrakce Titanic i postel a lá „fakír,“ ale i mnoho dalšího. Každý si tu přišel na své. Kolem 16. hodiny odpolední jsme dorazili ke škole a spousta z nás tak v pohodě stihla zahajovací utkání na MS ve fotbalu v Rusku.

Vložil/aTomáš Sůva – 14. červen 2018

Archeopark Všestary

Třídy
Datum konání akce

Na začátku čtvrtého květnového měsíce jsme se v šestce společně s paní učitelkou Dvořákovou vydali do blízkých Všestar prohlédnout si tamější Archeopark. Na nebi ani mráček a pan průvodčí ve vlaku se jen usmíval. Najedli jsme se a nejprve si šli prohlédnout vnitřní expozici, kde nás čekala přednáška o práci archeologů. Rozhodně potěšila předváděčka dobových nástrojů a zbraní, jež si žáci mohli osobně vyzkoušet. Po shlédnutí krátkých videodokumentů jsme se přesunuli do venkovní části expozice, kde si žáci mohli vyzkoušet hod oštěpem, drcení obilí, sekání dřeva teslicemi a broušení kamenů. Navštívili jsme také dlouhé domy a povídali si o zdejším každodenním životě jejich obyvatel. Na závěr nás čekal už jen rondel a ukázka mohylových hrobů, jež děti velmi zajímala. Fanfárový den jsme zakončili nákupem drobných suvenýrů, abychom se po 13. hodině odpolední opět vydali vlakem domů.

Vložil/aTomáš Sůva – 21. květen 2018

ZOH v Pchjongčchangu přeloženy do Paky…

Datum konání akce

Extrémní počasí v korejském Pchjongčchangu neustává, a proto se pořadatelé rozhodli přemístit turnaje v krasobruslení a ledním hokeji na zimní stadion do Nové Paky. Zvýšený prodej vstupenek by měly zajistit tréninky místní mládeže z okolních škol. Po úspěšném vystoupení mladších dětí z minulého týdne byli pozváni i žáci 2. stupně ZŠ Na Daliborce a svým úchvatným vystoupením posadili diváky do sedaček. Televizní ratingy rostou a Korejci si mnou ruce. Je čtvrtek, 15. února a do zápasu ČR s Koreou zbývají jen minuty. Po přátelském utkání kluků z Daliborky vítězí i naši borci, v poměru 2:1. Kdo neskáče, není Čech…

Vložil/aTomáš Sůva – 15. únor 2018

Mladí čeští egyptologové v praxi

Třídy
Datum konání akce

Žáci v 6. ročníku dnes pojali hodinu dějepisu zase tak trochu jinak a ve skupinách nabalzamovali své kamarády. Nutno podotknout, že některé z mumií se až nápadně podobaly těm, o nichž jsme si povídali v souvislosti s prezidentskými volbami…????

Vložil/aTomáš Sůva – 11. leden 2018

Lovci mamutů ze šestky

Třídy
Datum konání akce

Na začátku prosince jsme v 6. ročníku absolvovali zajímavý projektový týden k zopakování učiva o pravěku. Cílem bylo připomenout si dějepisné poznatky a některé použít v praxi, aby se dětem ještě více dostaly do hlavy. ???? Ačkoli už každý myslel na ježíška, ještě jsme před vánočními svátky sebrali zbytky sil a dali se do práce. Nejprve jsme si o hodinách PČ vyzkoušeli šperkařskou práci. Vyráběli jsme andělíčky z korálků a všechny se nám moc povedly. O hodinách dějepisu žáci ve skupinách vyráběli plakáty k jednotlivým pravěkým tématům a pak si je navzájem prezentovali. Nejlepšími z nich jsme pak vyzdobili naši třídu. Místo tělocviku pak děti sehrály nádherná představení - vlastní interpretace pravěkých rituálů a obřadů. Musím všechny moc pochválit za jejich přístup k projektu, protože u spousty z nich jsme mohli spatřit nádherná pravěká oblečení z kožešiny, dobové nástroje nebo dokonce i zbraně. Na závěr jsme se ještě všichni přesunuli do školní kuchyňky, abychom si podle pravěké kuchařky připravili chutné pšeničné placky a k závěru kalendářního roku i výborné jednohubky a zeleninový salát. Ještě, než jsme se však pustili do hodování, popovídali jsme si o potravinách, které bychom v pravěkém jídelníčku na českém území jistě nenašli. Za výrazný úspěch považuji fakt, že všem dětem zůstalo na rukou všech 10 prstů a krásná nová školní kuchyňka zůstala bez šrámů. Veselé Vánoce Vám všem přejí Lovci mamutů ze šestky na Daliborce. ????

Vložil/aTomáš Sůva – 13. prosinec 2017