Druhá třída (B)

Jedinečný identifikátor třídy
1B/2016
Ročník
2

Jágr na Kladně, Daliborka do Paky…

Datum konání akce

Zatímco česká hokejová legenda ukončila smlouvu v Calgary a vrátila se zpět do města horníků, žáci 1. stupně naší základky si vyjeli vyzkoušet led na zimní stadion do Nové Paky. Na bruslích jsme si užili hromadu legrace, dětem se výlet moc líbil. 😊 Škoda jen, že chřipková epidemie, jež zasáhla i naši školu, nedovolila účast dalších dětí. Zájem byl veliký a to nás moc těší.

Vložil/aTomáš Sůva – 6. únor 2018

Ani chřipka nás nezastaví...

Datum konání akce

Poslední dny byly náročné, neboť jsme se scházeli jen ve velmi malém počtu. Chřipková epidemie nás zachvátila a postupně jsme odpadávaly. Přesto jsme pro naše spolužáky vymýšlely spoustu úkolů a pomůcek, abychom jim usnadnily vstup do nového pololetí. Ukázka např.: skládání matematických příkladů na magnetické tabulce nebo výroba potravinové pyramidy - plakátek.

Vložil/aLucie Westfálová – 5. únor 2018

Vánoce na Hrádku u Nechanic

Datum konání akce

Dnes jsme se společně s první třídou a 2.A vydali na Hrádek u Nechanic. Při prohlídce vánočně vyzdobených zámeckých interiérů jsme se seznámili s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. Dozvěděli jsme se, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavé věci, týkající se těchto nejkrásnějších svátků v roce.

Vložil/aLucie Westfálová – 5. prosinec 2017

Projektové vyučování - PODZIM

Datum konání akce

Podzimní projektový den zaměřený na skupinové vyučování a vnímání podzimu všemi smysly. Stihli jsme toho mnoho. Nejen, že jsme měli trochu matematiky i trochu českého jazyka, ale vyrobili jsme si i krásné svícínky a vyzkoušeli si pomocí jednoduchých úkolů i našich pět smyslů...

Vložil/aLucie Westfálová – 23. listopad 2017