Druhá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2016
Ročník
2

Školní výlet Pěnčín - Bozkov

Kategorie
Datum konání akce

Společně s 1. a 2. třídou jsme vyrazili na výlet do Pěnčína na známou místní kozí farmu. Po důkladné exkurzi mezi všemi zvířecími obyvateli farmy jsme si ještě prohlédli sýrárnu a sklářskou výrobnu skleněných perel, vlastnoručně si vyrobili ze skleněných perliček malý dárek na památku a projeli se vláčkem po blízkém okolí. Po vydatném obědě jsme opět vyrazili na cestu a zamířili do nedalekých Bozkovských dolomitových jeskyní. Prohlídka jeskyní mnohé z nás velmi nadchla, nadšení nám nezkazil ani více než dvacetistupňový teplotní rozdíl. Výlet se nám vydařil a už se těšíme, až spolu zase někam vyrazíme.

Vložil/aEva Bičišťová – 11. červen 2018

Vikingové na Daliborce

Kategorie
Datum konání akce

Jak žili dávní Vikingové? Jak vypadali a jak se oblékali? Jaké měli zbraně a jakými taktikami se řídili při svých úspěšných výbojných taženích? Co je pravda a co jen pouhé mýty? Na to vše jsme mohli najít odpověď a ještě si vyzkoušet plavbu na vikingské lodi a na vlastní kůži i bojové formace vikingských válečníků. Na konci nás čekalo překvapení v podobě skutečného souboje...

Vložil/aEva Bičišťová – 30. květen 2018

Den s mazlíčky

Kategorie
Datum konání akce

Snem snad každého malého dítěte je mít svého vlastního domácího mazlíčka. Dnes jsme měli možnost si přinést a svým spolužákům a kamarádům představit svého malého zvířecího kamaráda. Kromě mazlení a hlazení jsme ale také plnili nejrůznější úkoly, při kterých jsme mohli předvést nejen své vědomosti a dovednosti, ale i schopnost pracovat ve skupině, plánovat, kombinovat a logicky myslet.

Vložil/aEva Bičišťová – 30. květen 2018

Den Země

Kategorie
Datum konání akce

Náš projektový den měl téma "Les". Po krátkém úvodním zamyšlení nad tím, co všechno si pod tímto slovem můžeme představit, jsme vyrazili do terénu. Každý měl za úkol vytvořit "paletu lesa". Následovaly "lesohrátky", kdy děti plnily nejrůznější úkoly - luštily, počítaly, sestavovaly, hrály si i hledaly v odborné literatuře. Nakonec jsme přihlížely slavnostnímu zasazení lip na pozemku před naší školou.

Vložil/aEva Bičišťová – 24. duben 2018

Taneční představení "O Shrekovi"

Datum konání akce

Zobrazit zdrojový obrázek

ZUŠ Melodie Hořice pořádá ve dnech 17.4. - 18.4. 2018  taneční představení " O Shrekovi". Tato tradiční vystoupení v Domě kultury Koruna navštíví 1. stupeň naší školy.

Vložil/aPetra Šťovíčková – 14. březen 2018

Pimprlata

Kategorie
Datum konání akce

Využili jsme milého pozvání a navštívili výstavu loutek a divadelních scén v Galerii plastik. Byly tu vystaveny práce starších a mladších výtvarníků vytvořené pod vedením paní B. Bihelerové a R. Bičišťové. Děti si mohly loutky i divadelní kulisy vyzkoušet, poté si vlastní jednoduchou loutku vyrobit a nakonec si s ní zkusit zahrát pro spolužáky divadlo.

Vložil/aEva Bičišťová – 24. duben 2018

Ukliďme Česko

Datum konání akce

Stejně tak jako celá naše školy i my jsme se účastnili akce zvané Ukliďme Česko. Počasí nám přálo, děti se opravdu činily a tak na ně závěrem čekalo i malé sladké překvapení...

Vložil/aEva Bičišťová – 9. duben 2018

Tonda Obal na cestách

Kategorie
Datum konání akce

Zúčastnili jsem se školního ekologického programu, kdy jsme se během jedné vyučovací hodiny učili třídit odpad a také se dozvěděli o jeho dalším využití. 

Vložil/aEva Bičišťová – 9. duben 2018

Jágr na Kladně, Daliborka do Paky…

Datum konání akce

Zatímco česká hokejová legenda ukončila smlouvu v Calgary a vrátila se zpět do města horníků, žáci 1. stupně naší základky si vyjeli vyzkoušet led na zimní stadion do Nové Paky. Na bruslích jsme si užili hromadu legrace, dětem se výlet moc líbil. ???? Škoda jen, že chřipková epidemie, jež zasáhla i naši školu, nedovolila účast dalších dětí. Zájem byl veliký a to nás moc těší.

Vložil/aTomáš Sůva – 6. únor 2018