Aktuality ze školního parlamentu

Týden v MOVEMBRU

Datum konání akce

Dobrý nápad se nám na škole bohužel příliš nepodařilo prosadit... Akce se v v posledním listopadovém týdnu nezúčastnilo tolik žáků, jak jsme doufali. Děti na I. stupni do toho šly, ale starší s tím nechtěly mít nic společného. Po zkušenostech z Prahy, kde jsme viděli zapojení napříč všemi třídami, je tohle pro nás trochu rozčarování. Škoda i malého zapojení učitelek. Tohle zamrzí, rozhodně z toho šlo vytřískat víc... Celosvětová akce na podporu zdravého životního stylu Na Daliborce tentokrát příliš nezaujala. Nevadí, pokusíme si vše zpětně vyhodnotit a zvážíme, zda do dalších akcí jít a co je třeba vylepšit... I tak bychom rádi všem šikovným parlamenťákům poděkovali za přípravu nástěnek i malování knírků o velkých přestávkách. Zase úplný fail to nebyl a pár hezkých momentek si lze prohlédnout v naší fotogalerii.

Fenomenální úspěch parlamenťáků z Daliborky na půdě Senátu ČR!

Datum konání akce

Oslavy výročí 30 let od sametové revoluce jsme Na Daliborce zakončili vskutku velkolepě. Ve čtvrtek, dne 21.11. odjeli zvolení zástupci školního parlamentu do Prahy, aby na půdě Senátu ČR odprezentovali loňský charitativní projekt Daruj knihu, daruj radost. Původně to měl být jen lov autogramů od herce Adama Mišíka a oblíbeného senátora Marka Hilšera, ale stalo se nemožné a po neskutečném představení si chlapci a děvčata vybojovali zaslouženě druhé místo a tedy titul jednoho z nejlepších a nejinspirativnějších projektů na českých školách za uplynulý školní rok. Nářez, tohle fakt nikdo nečekal... 

Hlasujte pro naše video

Datum konání akce

Ve dnech 9. - 19. 11. od půlnoci do půlnoci bude probíhat ONLINE HLASOVÁNÍ na tomto odkazu:

https://vote.d21.me/cs/info/CEDUhlasovani

Každý hlasující může udělit 1-3 hlasy, přičemž vždy platí pravidlo 1 hlas pro 1 projekt. HLASOVÁNÍ BUDE TAJNÉ, výsledky budou zveřejněny až v době finální prezentace projektů přímo v Senátu. Hlasy se budou ověřovat pomocí ověřovacího kodu, který Vám přijde prostřednictvím SMS na Vámi zadané telefonní číslo. Projekt, který obdrží nejvíce hlasů, získá Cenu veřejnosti.

Hlasování nijak nesouvisí s prezentací a obhajobou projektu na půdě Senátu. Nejinspirativnější projekt získá prožitkový kurs pro všechny děti v parlamentu. Pomozte nám a…

Na startu sezony - SAZKA olympijský víceboj

Datum konání akce

Poslední den před podzimními prázdninami si zástupci ŠP nachystali pro všechny děti Na Daliborce jednoduchý projektík. Cílem bylo zahájit novou sezonu v soutěži SAZKA Olympijský víceboj, jíž se i letos účastníme a o hodinách TV plníme jednotlivé disciplíny. Na prostranství školy si připravenou hudební rozcvičku užily jak děti I. stupně ZŠ, tak následně i ti starší. Společně jsme pak vytvořili živý symbol OH, pět vzájemně propojených  barevných kruhů. Dětem se akce moc líbila. Rádi bychom poděkovali ochotným paní učitelkám za to, že nezkazily srandu a bez problémů s námi do toho šly. Byla to paráda. :-)

Parlamenťáci jedou bomby :-)

Datum konání akce

#jedembomby #pripravyvrcholi #togetherstrong #nastartusezony #sazkaov #dosenatuvideo